top of page
  • Writer's pictureProspec

5 tajných tipov, ako zrýchliť Windows

Objavte 5 jednoduchých a efektívnych tipov, ako zrýchliť váš Windows počítač. Naučte sa, ako vyčistiť diskový priestor, spravovať štartovacie programy, defragmentovať pevný disk, aktualizovať ovládače a chrániť sa pred malvérom. Zlepšite výkon vášho systému s našimi radami.V dnešnej dobe je rýchlosť počítača kľúčová pre produktivitu aj zábavu. Ak váš Windows začína byť pomalý, nezúfajte. Prinášame vám 5 jednoduchých tipov, ako zrýchliť váš systém a urobiť ho opäť svižným.


1. Vyčistite diskový priestor


Jednou z najčastejších príčin spomalenia je zaplnený pevný disk. Použite vstavaný nástroj Čistenie disku, ktorý nájdete vo Windows. Tento nástroj vám umožní odstrániť dočasné súbory, vymazať kôš a odinštalovať nepotrebné aplikácie.


2. Spravujte programy pri štarte


Veľa programov sa spúšťa automaticky pri zapnutí počítača, čo výrazne spomaľuje jeho štart. Otvorte Správcu úloh (Ctrl + Shift + Esc), prejdite na kartu "Spustenie" a vypnite všetky nepotrebné programy.


3. Defragmentujte pevný disk


Ak používate pevný disk (HDD), pravidelná defragmentácia môže výrazne zrýchliť váš počítač. Otvorte nástroj "Defragmentácia a optimalizácia diskov" a spustite defragmentáciu.


4. Aktualizujte ovládače a softvér


Udržujte svoje ovládače, operačný systém a nainštalované programy aktuálne. Aktualizácie často prinášajú opravy chýb a vylepšenia výkonu. Skontrolujte dostupné aktualizácie v nastaveniach Windows a v jednotlivých aplikáciách.


5. Spustite antivírusové skeny


Malvér a vírusy môžu výrazne spomaliť váš počítač. Používajte spoľahlivý antivírusový softvér, ako je napríklad Malwarebytes, a pravidelne skenujte svoj systém.


Ľahká implementácia tipov


Každý z týchto tipov je jednoduchý na implementáciu a nevyžaduje si pokročilé technické znalosti. Stačí nasledovať uvedené kroky a váš počítač by mal byť čoskoro opäť rýchly.


Odporúčané nástroje a softvér


Na udržiavanie výkonu systému odporúčame nástroje ako CCleaner pre čistenie disku a Malwarebytes pre ochranu pred malvérom.


Bežné chyby, ktorým sa treba vyhnúť


Nepreplňujte pracovnú plochu.

Neignorujte systémové aktualizácie.

Nesťahujte softvér z neoverených zdrojov.
Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu zrýchliť váš Windows a zlepšiť váš zážitok z používania počítača. Ak potrebujete profesionálnu pomoc, neváhajte sa obrátiť na nás v Prospec.Comentarios


bottom of page